اخبار انجمنفراخوان اولین دوره مسابقات دانشجویی ارتوز و پروتز

AWT IMAGE

.

این دوره از مسابقات با هدف افزایش انگیزه دانشجویان، شناسایی دانشجویان خلاق و نوآور و ایجاد بستری برای ثبت طرح ها و ایده های برتر، در دو بخش تئوری اولیه و عملی برگزار می گردد.

اولین دوره مسابقات با موضوع بیماران ضایعه نخاعی برگزار می­شود.

.

موضوع مسابقه

بیمار فرد 20 ساله ورزشکار مبتلا به Spinal Cord Injury  با سطح نورولوژیک L2 ، یک سال پیش در اثر تصادف دچار ضایعه نخاعی شده و اکنون برای دریافت بریس مراجعه کرده است. بیمار تاکنون از ارتوز استفاده نکرده است. در تست های انجام شده در هر دو اندام بیمار، قدرت عضله کوادر 5/3 و  مفصل زانو در 7 درجه فلکشن کانترکچر فیکس شده است. در مفصل مچ، دفورمیتی اکواینو وروس مشاهده میگردد که انعطاف پذیر می باشد. در سطح بدن وی زخمی مشاهده نمی گردد و بغیر از موارد گفته شده، دامنه حرکات در سایر مفاصل و صفحات دیگر نرمال می باشد. قدرت اندام فوقانی و سایر عضلات در مفاصل پروگزیمال اندام تحتانی وی طبیعی می باشد. هدف بیمار از دریافت ارتوز، بازگشت به فعالیت های روزمره می باشد. درمان ارتوزی مورد نظر خود را در قالب طرحی که از لحاظ مصرف انرژی و عملکرد بیمار، بهترین کارایی را دارد، ارسال نمایید.

.

شرایط مسابقه

- گروه های دانشجویی شرکت کننده در مسابقه شامل دانشجویان مقطع کارشناسی خواهند بود و حضور دو دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و یک دانشجوی مقطع دکتری برای مشاوره و راهنمایی در هر گروه بلامانع است.

- تعداد اعضای هر گروه برای ارائه طرح ارتوزی محدودیتی ندارد اما در مرحله عملی و ساخت ارتوز، دو نفر نماینده از هر گروه حضور خواهند یافت.

- دانشجویان داوطلب تا 20 آذر 1394 فرصت دارند طرح های خود را بر اساس موضوع مسابقه به همراه نام اعضای گروه، به ایمیل دبیرخانه مسابقات به آدرس competition.oandp@gmail.com ارسال نمایند.

- مرحله دوم و عملی مسابقات در نیمه اول اسفند ماه 1394 برگزار خواهد شد. هزینه شرکت در بخش عملی مسابقه برای هر شرکت کننده مبلغ 20 هزار تومان می باشد.

- به گروه های برگزیده در پایان مسابقات جوایز مالی ارزنده ای اهدا خواهد شد.، بعلاوه امتیازات علمی و پژوهشی به طرح های برتر و خلاقانه اعطا میشود.

.